אולטראסאונד לכלב

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

נושאים עיקריים (לחץ לפתיחת קטגוריות)​

חיות המחמד, בדומה לבני האדם, עלולות ללקות במגוון רחב של מחלות. יחד עם זאת, שיטות הרפואה החדשניות לצד מגוון עזרים רפואיים מתקדמים שקיימים כיום, מאפשרים לווטרינר לאבחן בקלות יחסית חלק משמעותי מהמחלות והליקויים הללו. אחד האמצעים החשובים ביותר לאבחון מחלות וליקויים רפואיים בכלבים, הוא בדיקת אולטרסאונד לכלב. מהי בדיקת אולטרסאונד לכלבים? מה היתרונות של בדיקת האולטרסאונד על פני שיטות אחרות לאבחון בעיות רפואיות אצל חיות המחמד שלנו? מתי חשוב לבצע בדיקה כזאת לכלב? אם הבריאות של כלבכם חשובה לכם, חשוב שתקראו את המאמר שלפניכם.

מהי בדיקת אולטרסאונד לכלבים?

בדיקת אולטרסאונד לכלבים, חתולים וחיות מחמד אחדות, מתבססת על משלוח של גלי קול לאזור נבדק, כאשר גלי הקול מוחזרים מכשיר האולטרסאונד הופך את גלי הקול לתמונה ממוחשבת. הגלים הללו מתורגמים לאותות חשמליים, המשקפים בצורה מדויקת את המעבר או אי המעבר של גלי הקול בחלק הגוף הנבדק. בדיקה מקצועית ושיטתית יכולה לאבחן בצורה מדויקת יחסית גידולים, חסימות במעברים בגף, דלקות ובעיות אחרות. הבדיקה שבוצעה מפוענחת על ידי בעלי מקצוע, אשר יכולים לזהות במידה רבה של הצלחה סוגים שונים של גידולים ובעיות רפואיות.

מה היתרונות בביצוע בדיקות אולטרסאונד בחיות מחמד?

בניגוד לבני האדם, חיות המחמד שלנו אינן מבינות את החשיבות של בדיקות רפואיות. לפיכך, הן גם עלולות להגיב לדקירות, לחיצות או פעולות אחרות שעלולות לגרום לכאב, בחוסר נחת או בגילוי התנגדות אקטיבית. לעיתים, ההתנגדות של חיית המחמד לבדיקה עלולה לפגום בתוצאות שלה. בדיקת אולטרסאונד לכלבים יכולה, בנסיבות הללו, להניב תוצאות טובות מאוד.

להלן יתרונותיה הבולטים של בדיקת האולטרה סאונד לכלב:

● בדיקה לא פולשנית: בדיקת האולטרסאונד איננה פולשנית ואין בה כך הפרעה או מטרד לחיית המחמד.

● בדיקה לא כואבת: בדיקת אולטרסאונד לכלבים, חתולים וחיות מחמד אחרות, איננה כואבת ולרוב איננה מעוררת התנגדות כל שהיא מצד החיה.

● בדיקה מדויקת: אמנם בדיקת אולטרסאונד מחייבת פענוח מקצועי שלה, אבל יחד עם זאת התוצאות של הבדיקה הזאת הן מדויקות למדי ומשקפות נאמנה את מצבו הגופני של הנבדק.

אולטראסאונד לכלב

מתי חשוב לקחת את הכלב לבדיקת אולטרסאונד?

אחת הבעיות באבחון נכון של בעיות אצל חיות המחמד שלנו, טמונה בעובדה שהן אינן מדברות ולא יכולות לומר במפורש מה כואב להן או מה מטריד אותן. לפיכך, חשוב מאוד לשים לב להתנהלות של הכלב בשגרה, ובעיקר להתייחס לשינויים בהתנהגותו ובתפקודו.

במרבית המקרים, גם כשמזוהה בעיה, מדובר בבעיה זמנית שעשויה לחלוף בתוך זמן קצר. עם זאת, כאשר כלבים משדרים מצוקה לאורך זמן, וכאשר הגורמים למצוקה ולכאב שלה אינם נראים לעין, חשוב לבצע סדרת בדיקות מקיפות על מנת לרדת לעומק העניין.

אולטרסאונד לכלבים, חתולים וחיות מחמד אחרות, היא בדיקה שבהחלט יכולה לסייע באבחון, ולאחר מכן גם בטיפול בבעיה הרפואית.

אילו בעיות בגופו של הכלב ניתן לגלות באמצעות אולטרסאונד?

כאמור, בדיקת האולטרסאונד לכלבים ולחיות מחמד כלל, נועדה לזיהוי בעיות רפואיות שונות. להלן חלק מהבעיות הללו:

● בעיות שרירים ורצועות
● בעיות ברקמות רכות
● המצאות גידולים באברים פנימיים בחלל הבטן
● אבחון ומעקב הריון

היתרון של בדיקות אולטרסאונד, טמון בעובדה שהן יכולות לזהות בצורה מדויקת למדי הן את המיקום והן את האופי של הבעיה. יחד עם זאת, זיהוי נכון של הבעיה טמון באבחון נכון ומקצועי שלה. האבחון מתבצע על ידי וטרינר המסוגל לאבחן את האותות ולזהות ממצאים חריגים.

חשיבותן של בדיקת אולטרסאונד ובדיקות משלימות לכלבים

בדיקת אולטרסאונד לכלבים נועדה כאמור לעיל, לאבחון מגוון רחב של בעיות רפואיות וביניהן גידולים, חסימות בכלי הדם ועוד. עם זאת, בחלק מהמקרים הבדיקה האמורה מהווה רק חלק מהצעדים הנחוצים לאבחון וטיפול נאות בבעיה. לעיתים, צילום אולטרסאונד מהווה הליך מקדים, שבעקבותיו נערכת סדרת בדיקות נוספת בכלב, לטובת אבחון הבעיה הספציפית שממנה הוא סובל. זאת למרות שכלל, אולטרסאונד היא בדיקה שרמת הדיוק שלה נחשבת גבוהה יחסית, וממנה ניתן להסיק מה מהות הבעיה ומהו אופן הטיפול הרצוי בה.
לסיכום
חוששים לבריאות כלבכם? מומלץ ביותר לפנות למרפאה וטרינרית לתיאום בדיקה בהקדם. בבית החולים הווטרינרי REGEVET בהנהלת ד"ר שרון רגב, פועל צוות וטרינרים מנוסה ומיומן ביותר בביצוען של בדיקות אולטרסאונד לכלבים ומתן אבחנה מקצועית, מדויקת ומהירה גם במקרים מורכבים. יותר מנשמח לעמוד לרשותכם ולרשות כלבכם. צרו עמנו קשר בהקדם!