עיקור כלבה – למה בבית החולים שלנו.

ניתוחי לייזר בחיות מחמד

עיקור כלבה  -  למה כדאי לעקר את הכלבה שלכם בבית החולים שלנו.


 

מה זה למעשה עיקור כלבה ?

ניתוח עיקור כלבה הוא ניתוח שבמהלכו מוציאים לכלבה את הרחם ואת השחלות.

למה כדאי לי לעקר את הכלבה שלי ?

יש סיבות רבות לעשות ניתוח עיקור  בכלבתכם: סיבות בריאותיות, סיבות התנהגותיות וסיבות סביבתיות.

  • אחת המחלות הקשות והמסוכנות בכלבות לא מעוקרות זה סרטן השד. אחת מכל 8 כלבות שלא עוקרו תחלה בסרטן השד ומספר גדול מהם ימותו כתוצאה מהמחלה הארורה הזאת, בכלבות שעוקרו לפני מחזור ראשון סרטן השד היא מחלה נדירה ביותר והיא מגיעה אחת ל 600 כלבות.
  • מחלה נוספת מאוד מסוכנת היא דלקת רחם בכלבה וגם היא מחלה חירומית שיכולה לגרום למוות. כמובן שכלבה שעוקרה כהלכה לא יכולה לחלות בה.
  • גידולים וציסטות בשחלות גם הם נפוצים ונעלמים לחלוטין בכלבות מעוקרות.
  • כלבות מעוקרות נוטות פחות להיות תוקפניות לכלבות אחרות והן הרבה יותר ביתיות .
  • אין צורך להתמודד עם ייחום (מחזור) כל 6 חדשים. זה גם מלכלך את הבית וגם מזמין את כל הזכרים מרדיוס של 6 ק"מ לבוא לביקור.
  • ולסיום זו הדרך להתמודד עם אלפי הריונות והמלטות לא רצויים ועוזר להילחם בתופעה של גורים נטושים ומשוטטים.

באיזה גיל אתם ממליצים לעקר את הכלבה שלי?

אנו ממליצים  לעקר את הכלבות לפני ייחום ראשון, בין הגילאים 6-8 חדשים. עיקור לפני ייחום ראשון מונע כמעט לחלוטין את הסכנה לחלות בסרטן השד. יחד עם זאת יש לציין שבמספר גזעים, בעיקר גדולים מומלץ היום לדחות את העיקור עד אחרי גיל 11 חודשים, ולעיתים רחוקות אחרי גיל 23 חדשים.
במידה ואתם מתלבטים לגבי הכלבה שלכם התקשרו למרפאה ובקשו להתיעץ עם וטרינר בנושא.

האם הכלבה שלי תשמין בעקבות הניתוח ?

תהליך ההתבגרות הוא התהליך העיקרי שגורם לעליה במשקל, נכון שהשנוי ההורמונלי שבא בעקבות העיקור תורם גם הוא להשמנה אבל אפשר בקלות רבה לשלוט בו , פשוט מאוד, יש לתת לכלבה פחות אוכל ויותר פעילות גופנית.

שמעתי שכדאי לעשות עיקור כלבה רק אחרי מחזור ראשון ?

אין שום עדות רפואית לכך שעיקור אחרי מחזור ראשון עדיף, זה בעיקר אמונות תפלות וסיפורי סבתא. להפך קיימות הוכחות רבות שעיקור לפני מחזור ראשון מפחית במידה רבה את הסכנה לחלות בסרטן השד.

מה יקרה בדיוק ביום הניתוח ?

עם הגעת הכלבה למרפאה רופא וטרינר יעשה לה בדיקה גופנית מלאה, ימשש את אבריה הפנימיים יסתכל בעיניה ובאוזניה, יקשיב ללב ולראות שלה,  ימדוד לה חום, ישקול אותה  ובמידת הצורך יעשה לה בדיקת דם קצרה לפני ההרדמה הכללית. לאחר מכן הכלבה תקבל זריקת טשטוש וזריקה ראשונה נגד כאבים. לאחר שהכלבה תירגע האחות תחבר לה עירוי לוריד והכלבה תקבל במשך זמן מה עירוי המכיל נוזלים ומשככי כאבים. לאחר מכן הכלבה תקבל זריקה להרדמה כללית והיא תחובר למכונת הרדמה. לאחר שנרדמה, הכלבה תושכב על גבה והשיער שעל הבטן יגולח והבטן תירחץ במים וסבון. הכלבה תוכנס לאחר מכן לחדר ניתוח שם הבטן תירחץ שוב ותחוטא. הכלבה תעבור את הניתוח שימשך בין 15-30 דקות (תלוי בגודל הכלבה), ולאחריו תצא לחדר התאוששות. שם תקבל שוב זריקה נגד כאבים, ותישאר בהשגחה  מלאה עד שתוכל שוב לעמוד על רגליה ולצאת לטיול.

למה כדאי לי לעשות  ניתוח עיקור כלבה דווקא אצלכם ?

יש לכך סיבות רבות. 1. טכניקת הניתוח : בבית החולים שלנו כל ניתוחי העיקור נעשים ב"טכנולוגית לייזר". טכניקת הלייזר מאפשרת ניתוח ללא שימוש בסכין ניתוחים, ועם הרבה פחות כאב ונפיחות, החלמה מהירה יותר וללא תפירה חיצונית כלל, כך שהכלבה לא צריכה ללכת עם "כובע או אהיל או צווארון " אחרי הניתוח, ואין צורך לשוב להסרת תפרים.

עיקור כלבה בטכנולוגית לייזר

ניתוח ב"לייזר"

2. טיפול רב שלבי נגד כאבים : Multy modal pain control . אנחנו מונעים מהכלבה לחוש כאב לפני היווצרו, זריקה ראשונה לפני הניתוח, הרדמה מקומית באזור הניתוח, במהלך כל הניתוח הכלבה מקבלת עירוי עם תערובת של מורפיום קטאמין ולידוקאין (משככי כאבים חזקים ביותר) וכן בשעתיים הראשונות לאחרי הניתוח. מיד עם הגעת הכלב להתאוששות היא שוב תקבל זריקה נגד כאבים ארוכת טווח שתכסה את 12 השעות הראשונות שאחרי הניתוח. בהמשך כדורים נגד כאבים למשך 3-4 ימים אחרי הניתוח. 3. הרדמה כללית וניטור במהלך הניתוח : במהלך הניתוח הכלבה מחוברת בעזרת צינור הנשמה (טובוס) למכונת הרדמה השולטת על תערובת הגזים והחמצן שהכלבה נושמת. במהלך הניתוח הכלבה מחוברת למוניטורים שבודקים ללא הפסקה ת הדופק שלה, רמת החמצן בדם, רמת CO2 בדם, לחץ הדם והטמפרטורה.

עיקור כלבה

מכונת הרדמה לעיקור כלבה

שילוב שלושת היתרונות הללו מבטיחות ניתוח איכותי ברמת בטיחות מקסימלית.

כמה כל זה יעלה ?

עיקור כלבה אצלנו בבית החולים עולה בהתאם למשקל הכלבה , המחיר כולל בדיקת דם לפני ההרדמה ( ספירת דם וביוכימיה בעלות של 386 ש"ח) וכן תרופות לשיכוך כאב במרפאה ובבית .
כלבה עד 10 ק"ג - 1590 ש"ח
כלבה בין 11 -30 ק"ג - 1750 ש"ח
כלבה מעל 30 ק"ג - 1955 ש"ח.
מעל 40 ק"ג – 2077 ש"ח.

המחירים נכונים ל מרץ  2023.

קישורים : דלקת רחם בכלבה.
למה לייזר ? למה כדאי לנתח בלייזר.
עיקורים וסרוסים מידע כללי.
עיקור וסירוס – ואללה

דילוג לתוכן