וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: סוניה
23/8/2010 שלום, החתול שלי התחיל לצלוע לאחרונה והוא מאוד שמן כ-11 קילו, וזה ממש בעיה לקחת אותו לוטרינר האם יש וטרינר שבא הביתה באיזור המרכז?? זה דיי דחוף תודה!
תשובה סוניה שלום
אני לא מתפלא שהוא צולע אם הוא שוקל 11 ק"ג. ווטרינר בבית לא יכול לעשות כלום, לא מילום לא בדיקה רצינית .
נראה לי שכדאי שתטרחי ותיגשי למרפאה וטרינרית טובה ומצויידת באזור מגורייך.
בברכה
דר’ שרו ןרגב
וטרינר
שאלה שם: שי
23/8/2010 ד״ר שלום יש לי כלב מסוג פאג בן חודשיים בערך ולפני כשבוע הוא התחיל עם החיסונין. שמתי לב שבימים האחרונים בעיקר לאחר החיסון הנשימה שלו נהייתה כבדה יותר והוא מתעטש המון. מה דעתך? זה נורמלי ?
תשובה יכול להיות שזה כלום ויכול להיות שהוא נדבק בשעלת, אל תדאג אם הוא מרגיש טוב אוכל ושותה, זה בטח יעבור לבד. אבל אם מתקלקל לו המצב רוח , קח אותו לוטרינר לבדיקה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: טניה
23/8/2010 שלום, אני רוצה לאמץ כלבה בת כחצי שנה מצער בעלי חיים, בבדיקת הוטירנר במקום עלה שהיתה לה כלבלבת שטופלה, רק עכשיו היא קיבלה את החיסון הראשון מהמשושה, בנתיים היא נשארה במקום כי עוד שבוע ניתן לעשות לה את החיסון נגד כלבת. הבנתי שהיא עדיין יכולה לפתח פגיעה במערכת העצבים- האם זה נכון, או שהחיסון שהיא קיבלה אחרי המחלה יכול למנוע זאת? והאם כידאי לאמץ כלבה במצב שלה?
תשובה טניה שלום
א, אני לא יודע אם היתה לה כלבלבת או לא, לעיתיים רחוקות מחלימים מכלבלבת במיוחד במכלאות של צעב"ח. בררי האם הכלבלבת אומתה בבדיקת דם, אם אכן כן אני לא הייתי לוקח אותה. בכל מקרה חיסון אוינו מונע הופעה של פגיעה עצבית במקרה של מחלה .
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
נ.ב. אם אכן הכלבלבת אותתה בבדיקת דם בבדיקה שנקראת PCR אבל לא הופיעו לה תסמיני מערכת עצבים, יש לברר אם היא עדיין עם PCR חיובי וניתן לתת לה סרום מיוחד שיכול להקטין במעט את הופעת התסמינים המוחיים.
שאלה שם: מורן
23/8/2010 ד"ר שלום שמי מורן ויש לי כלבה דוברמנית מעורבת היא נכנסה להריון ואנחנו לא יודעים ממי ואנחנו מקווים שזה לא היה מהפינצר שהיה נכנס לנו דרך הרווח בשער. לכל מקרה אני רוצה לעקר אותה וכואב לי אני לא יודעת מה לעשות עם כל הגורים... איך אני יכולה לדעת כמה גורים יהיו לה דרך אולטרסאונד אפשר? וכמה עולה בדיקה כזאת? האם אפשר לדעת איזה סוג הגורים שלה לפני שהיא יולדת?
תשובה מורן שלום
אפשר לוודא הריון בעזרת אולטרה סאונד ולהעריך את מספר הגורים. בדיקת אולטרה סאונד עולה כ 250 ש"ח. אפשר גם לעשות צילום שעלותו  כ 220 ש"ח.
אי אפשר לדעת על הגורים לפני הלידה.
שאלה שם: מאי
22/8/2010 יש לי כלבה צ’וייאווה גזעית, היא בת כחצי שנה וקיבלה את המחזור הריאשון, רציתי לדעת מתי כדיי לזווג אותה ומהם תופעות הלוואי של המחזור.
תשובה מאי שלום
הימים המתאימים לזיווג הם ביןל היום ה 9-14 ליחום, אבל לא מומלץ במחזור ראשון , כדאי לחכות לשני או לשלישי. תופעות הלוואי לבד מהדימום הן נפיחות של אבר המין והפטמות.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: עדן
22/8/2010 יש לי אוגר בן חמש וחצי חודשיים והוא התחיל פיתאום לשלשל וליפני כמה ימים הוא נפל בתאות וירד לו דם מהאף וקצת קשה לו לינשום ואני לא יודעת מה לעשות הוא התכיל לשלשל וזה לא ששיניתי לא את האוכל האם יש משהוא שאני יכולה לעשות אני צריכה בבקשה תשובה מיידית ....
תשובה נראה שהוא חולה - קח אותו לוטרינר
שאלה שם: עומר
22/8/2010 אני שומר על כלבה של שכן שלי ושבאתי לקחת אותה בבוקר אני רואה צליעה חמורה ושהמשכתי ללכת איתה זה השתפר אבל עדים היא צולעת היא מתנהגת כרגיל ואפילו רצה בצליעה אני לא יודע מי הווטרינר שלה זה דחוף מאוד בבקשה תעזרו לי מה לעשות?
תשובה כנראה היא קבלה מכה או משהו כזה
אתה יכול לנסות לתת לה אופטלגין בטיפות, 1 טיפה לכל קילו משקל גוף פעמיים ביום משך 3 ימים.
שאלה שם: מתן .ד
22/8/2010 יש לי שני כלבים פאג סיני בגיל בני 8 חודשים הכלבה מיוחמת פעם שנייה והכלבים נידבקו ויצא האיטנים האם היא בהריון ותוך כמה זמן היא תמלים עם כן ?
תשובה 63 יום אחרי ההזדווגות
שאלה שם: שרון
22/8/2010 ראיתי שכתבת שמותר גבינות לאוגרים איזה סוגי גבינות מותר לאוגרים?
תשובה כמות קטנה מאוד של גבינה צהובה.
שאלה שם: אביבה
22/8/2010 שלום רב בקשר לשאלתי על עזרה בטיול עם חגורה ונביחות בלילה, כתבת שיש לך מאלף טוב, אני גרה ברחובות ואשמח אם תמליץ לי על מאלף טוב שיוכל לעזור לי בבעיות הנ"ל. בתודה מראש אביבה.
תשובה אבדוק ואחזור אלייך
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146