וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: בן
13/8/2010 שלום, יש ברשותי כלבה בת 12 שנים לפני כשבועיים התחלנו לגלות כמויות גדולות של קרציות על הכלבה וממש באותם ימים שמנו לב שמשהו חריג קורה לכלבה: חוסר מצב רוח, חוסר תאבון, חולשה בגפיים האחוריות, קוצר ראייה, והליכה מאוד מוזרה של הכלבה רק בסיבובים ימינה, מיד לאחר מכן קנינו קולר נגד קרציות ולקחנו אותה לוטרינר .. הוטרינר אמר שזאת בעיה במוח ולכן זה יכול להיות או גידול או דלקת קרום המוח! לאחר טיפול של שבועיים באנטיביוטיקה שלא עזר ניסינו סטרואידים ואכן זה התחיל לעזור .. היא מתחילה להתאושש ולחזור לעצמה .. הרופא חשב שזה גידול במוח עד ששמנו לב שסטרואידים עוזרים לה והבנו שזה מצביע על דלקת כרום המוח .. נכון לעכשיו היא משתפרת ונמצאת על סטרואידים ואנביוטיקה השאלה שלי היא, ממה דלקת כזאת נובעת ? והאם לדעתך זאת דלקת קרום המוח גם כן? והאם זה קשור לקרציות ? ושאלה נוספת איך נפטרים מהקרציות הקולר לא עוזר ... אנחנו עדיין מוצאים קרציות אומנם לא באותה כמות אבל עדיין יש .. ואנחנו חוששים שהמחלה שלה תחזור תודה מראש בן.
תשובה בן שלום
הדאגה העיקרית היא מחלה בשם קדחת קרציות, כדאי לבצע לכלבה בדיקות דם מקיפות לגלוי מחלות שיכולות לגרום לבעיות כאלה, קדחת קרציות, טוקסופלזמוזיס או ניאוספוריאזיס. שמות מפוצצים אבל בהחלט כדאי לדעת.
אני שמח שהסטרואידים עוזרים אבל אני חושב שזה די טיפשי לתת טיפול לפני שיש אבחנה מדוייקת.
דלקת קרום המוח ניתן לבדוק בעזרת בדיקה של נוזל עמוד השדרה. מאחר ולא עשית זאת והכלבה כבר על סטרואידים אז זה כבר מאוחר מידי לבסס אבחנה.
דלקת קרום המוח יכולה להיות זיהומית , או דלקת אוטואימונית(של מערכת החיסון). גם גידולים במוח יכולים להגיב זמנית לסטרואידים ולהראות שיפור. איני מסכים לדרך של נטילת תרופות על מנת לנחש את האבחנה.
בכל מקרה אם הכלבה כבר על סטרואידים ומגיבה הייתי ממשיך את הטיפול והמידה ותהיה התדרדרות נוספת יהיה צורך בביסוס אבחנה מדוייקת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: איתי
12/8/2010 שלום לכלבה שלי שהיא בת 8 חודשים גדלה קרחת קטנה ליד האוזן מה לעשות?
תשובה זה יכול להיות מליון דברים, קשה מאוד לדעת לגבי בעיות עור בלי ממש לראות
האם זה מרד לה האם העור חלק וכד’.
זו יבולה להיות בעיה שקשורה לאוזן ויכולה להיות גם בעית עור אחרת.
אם הקרחת לא נעלמת כדאי לבדוק אצל וטרינר
שאלה שם: שי
12/8/2010 שלום ד"ר היום הבאתי לבייתי גור פאג בן 6 שבועות ורציתי לדעת אם תוכל להמליץ לי על נחיתה רכה בבית... הכוונה לאוכל הנכון? משחקים ? מיטה ? חיסונים ושאר הירקות שיעזרו לי לשלב אותו בבית החדש שלו בצורה הטובה ביותר... המון תודה מראש
תשובה שי שלום רב
בשעה טובה.
מזון יש לקנות מזון גורים לגזעים בינוניים, ניתן לקנות לה משחקים מיוחדים לכלבים קטנים כמו עצמות לעישה קטנות , אוזני חזיר או דברים דומים, ניתן להשיג בחנויות חיות או אצל וטרינרים. כדאי לקנות לו גם מיטה לכלביםפ בגודל בינונית ולהרגיל אותו לישון בה ע"י כך שתהיה סגורה איתו במרחב השינה שלו.
חיסון ראשון בין 5-7 שבועות , ממליץ על חיסון בשם הוריקן, וכן טיפול נגד תולעים.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אופיר
12/8/2010 שלום רב יש לי כלבה שהורבעה ביום ה 18 לתחילת הדימום. אצלה כנראה הביוץ קצת מאוחר. ביום ה 22 אני רואה דימום . האם זה אומר שהיא לא נקלטה או שזה נורמלי? תודה מראש
תשובה זה לא אומר כלום, וזה יכול להיות נורמלי, במיוחד אם היא מבייצת מאוחר.
שאלה שם: איילה
11/8/2010 שלום. יש לי כלבה מסוג פקינז בת שנה וחצי, לפני 25 יום חל אצלה דימום קל למשך יומיים והפסיק, לאחר דיבור עם הוטרינר הבנתי שאני יכולה לזווג אותה בשבוע הקרוב לכן הבאתי פקינז ל3 ימים אך לא ראיתי אותם מזדווגים. השאלה שלי האם יכול להיות שהם הזדווגו ולא ראיתי? במשך היום האחרון הם היו נראים מאוד מרוחקים . מה התסמינים אם זה כן קרה או לא? תודה.
תשובה איילה שלום רב
יחום תקין אצל כלבה נמשך 21 ימים שמתוכם חצי מהזמן היא מדממת, אבר המין לה נפוח והיא מתנהגת משונה. אם הדברים הללו לא מתקיימים, אולי היחום שלה לא תקין. אני מציע ללכת לוטרינר לעשות להבדיקה גופנית ו וגינלית ,ולראות אם בכלל הא מיוחמת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ציפור אש-הרון
11/8/2010 יש לי חתולה בת 13,מנערת אוזנים ומגרדת בלי הפסק. לדעתי מדובר בפטריה באוזנים. מהו הטיפול הטוב ביותר ? תודה ושנה בריאה לכולנו.
תשובה שלום רב
בדוק האם יש לחתולה הפרשה שחורה באזניים, אם יש הפרשה שחורה סביר להניח שמדובר בטפילי אזניים, יש לאבחן את המצב בדיוק על ידי בדיקה מיקרוסקופית ולהתאים לחתולה טיפול מתאים למצבה. אם אכן יש לה הפרשה שחורה ואתה רוצה לטפל בבית, שים לה טיפות נגד פרעושים בשם ריוולושן, לפעמים זה עוזר. בכל מקרה ממליץ לך לפנות לוטרינר לבדיקה.
בברכה
דר’ שרו ןרגב
וטרינר
שאלה שם: עודד
11/8/2010 הפנים של הכלב שלי ניהיו מאוד נפוחים בפיתאומיות אני חושב שאולי נזל לו קצת שמפו על הפרצוף שעשיתי לו אמבטיה מה עושים?
תשובה עודד שלום רב
הנפיחות בפנים היא סימן לאלרגיה קרוב לודאי לעקיצה של חרק, אם זה לא חלף עד היום קח אותו לוטרינר שיתןלו זריקה נגד אלרגיה, וזה יעבור.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אלי
11/8/2010 זה אני אלי היא לא קובלה שום חיוסן אני לא יודע כמה כסף החוסנים רשונים אני רוצה לדעת עם מותר לתת לו שניצל אני גם צריך לחושב מה הכסף של חיסון רואשן וגם אני אי נושכת היא בת חודש 2 אני צריך לדעת כי תמיד שהיה לי כלב אני קוניתי אותה גודל 5
תשובה

חיסון ראשון יש לתת בגיל 5-7 שבועות ועלותו כ 170 ש"ח.
להאכיל יש במזון גורים יבש המיועד לגזעים גדולים, לקנות בחנות חיות.
שאר החיסונים יתואמו על ידי הוטרינר אחרי החיסון הראשון.
בברכ ה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: שגיא
11/8/2010 יש לי כלב פינצ’ר מעורב כבן שנה לאחרונה מסתובב המון בשכונה ולעיתים לא חזר הביתה אפילו שבוע ברציפות (בגלל כלבות מיוחמות באזור).מאז שחזר נראה מאוד עייף רועד וללא תאבון נראה כי איבר המין שלו גדול ונפוח. גם היום הוא נעלם לפעמים למס’ שעות רב. האם מדובר במחלה ואם לא, האם יתכן שעניין הייחום או ההזדווגות הוא הגורם (אולי בגלל גילו הצעיר יחסית)?
תשובה
שאלה שם: לידור
10/8/2010 היה לי כלב ביטבול הוא אני לא יודע מה הסיבה הוא היה בחוץ במשך 7 ימים בלי מים 3 ימים מה הסיבה שהוא מת אני לא הוא שנה ו4 חודשים מה הסיבה חושב יוכל שזה כלבת כי הוא היה משחחר בבית בחוץ היה לא גישה הוא בורח הרבה מה הסיבה שהוא מת הוא היה בחוץ אני לא יודע אני קוניתי אותה ב1.500 שקל מה הסיבה שהוא מת יוכל להיות שנתת לו לא הרבה מואד מה אני הרבה בוכה הוא הזדיווג לא יודע ההיה לו הרבה גורים אבל 3 לקחה לנו מה הסיבה שהוא מת אני צריך סיבה כי הוא מת היום מהר אני מבקש בבקשה דוחף מואד
תשובה לידור שלום רב
אני מצטער שכלבך מת אל אני ממש לא יכול לדעת למה הוא מת. אבל אם הוא היה בלי מים 3 ימים זו סיבה טובה למות.
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146