וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: בוקי גרינברג
21/8/2010 יש לי 2 כלבים ו-2 חתולים במשקלים שונים (בינוני וקטנים). רציתי לדעת האם אוכל להשתמש באותה שפורפרת אדוונטג’ לכולם בכמויות שעל פי גודלם היחסי? אם כן, באיזה מוצר ספציפי להשתמש? היתרון הוא כמובן בהבדל העצום במחיר. שפורפרת אחת למשל לכלב מעל 25 ק"ג, עשויה להספיק לכל החיות שלי לפחות לשני שימושים.
תשובה בוקי שלום
אני הייתי משתמש באמפולות של ריוולושן לכלבים גדולים .בקש יעוץ מהוטרינר שלך בדיוק להתאים מינונים לפי גיל ומשקל.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שירן
21/8/2010 יש לי כלבה קטנה פינצ’ר ציוואווה. היא המליטה 4 גורים לפני 18 ימים. כבר אין לה ממש כוח להניק אותם,היא מתרחקת מהגורים ומחפשת מקום להתחבא. היום היא לא הייתה נראית טוב ובלילה היא הקיאה,עכשיו היא רועדת כולה ויש לה חום.מה לעשות???
תשובה

שירן שלום רב
קודם כל את יכולה לעזור לכלבה להניק בעזרת אבקת חלב מיוחדת לגורי כלבים שניתן להשיג במרפאות וטרינריות ובחנויות חיות.
אם היא מרגישה לא טוב כדאי לקחת אותה חר לבדיקה אצל וטרינר, אולי מתפתחת לה דלקת בעטינים או ברחם.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: שי
21/8/2010 ד״ר שלום רב... יש לי פאג סיני בין חודשיים שנושך המון וזה אומר כל דבר וכל בן אדם שמלטף אותו. אני מעריך שזה מכאבי השיניים שיש לו ובמיוחד מהרצון לשחק כי הוא מאד פעלתן! רציתי לדעת אם זו הסיבה? האם זה אצל כולם כך וזה יעבור לו עם הגיל? והכי חשוב שמעתי שיש איזה משחה או ג׳ל להרגעה לשיניים האם תוכל להמליץ לי על פתרון? תודה מראש.
תשובה

שי שלום
ההתנהגות שאתה מתאר הינה טבעית לגורים אבל אתה חייב לשים לו גבולות. זה לא קשור לשיניים בכלל. אתה יכול להרשות לו לנשוך צעצעועים שלו אבל לא אותך ולא את שאר בני הבית. עליך לעצור אותו ולא לאפשר לו לנשוך בני אדם, ואפילו במחיר של צעקה או כפה קטנה כל פעם שהוא מכאיב.
אם אתה לא מסתדר אני ממליץ לך בחום לפנות למאלף לחינוך גורים.
בברכה
דר’ שרו ןרגב
וטרינר

שאלה שם: אביחי
21/8/2010 שלום ד"ר! 1. מצאתי בכמה מאמרים באינטרנט התייחסות למצב הJouvenile של המחלה (התחלת המחלה בגיל 3-5 חודשים והחמרת המצב בגיל 9 חודשים - בדיוק כמו אצל החתולה שלי) במאמרים נכתב כי בעזרת טיפול אינטנסיבי וניקויי שיניים בתכיפות גבוהה רוב החתולים יתגברו על סימני המחלה בתוך שנתיים עד שלוש. האם זה נשמע לך הגיוני? האם אתה מכיר התייחסויות כאלו? אני מניח שבתור איש מקצוע יש לך מקורות מידע מפותחים יותר. 2. כיום אני משתמש פעם ביום בVirbac CET Rinse, שפריץ אחד בכל צד של הפה ולאחר מכן מונע מהחתולה אוכל לכשעתיים. בנוסף אני מנקה כל יום את השיניים של החתולה בגאזה (בתקווה לעבור למברשת כאשר היא תתחיל להתרגל) ללא משחה בגלל האלרגיה. האם לדעתך זהו טיפול מספיק שיכול להראות תוצאות? 3. למרות הטיפול הנ"ל עדיין ישנו ריח לא נעים בפיה של החתולה - מה הסיבה לכך? מה עליי לעשות? 4. לאחר ניקוי השיניים לא נדרשתי לתת אנטיביוטיקה לחתולה - באיזה מצב של דלקת חניכיים נדרש טיפול באנטיביוטיקה? 5. בספטמבר תחלוף שנה מאז שנסתיימה סדרת החיסונים שהחתולה עברה בעודה גורה - כך שאצטרך לקחת אותה לחיסון השנתי. האם ישנן תגובות אלרגניות מסויימות שעליי לחשוש מפניהן? תודה רבה רבה לך ד"ר! כן ירבו רופאים כמוך.
תשובה אביחי שלום
במצב דיברת עליו הוא מעין מחלת ילדות שאם מטפלים בו בצורה יסודית הוא עשוי לחלוף בגיל בגרות. קיימים מצבים מסויימים שאכן טיפול אנטיביוטי ממושך גם שרך הפה וגם בהזרקה ביו השן לחיך יכול להביא להחלמה, אבל אלה הם מצבים נדיריםיחסית.
הטיפול שאתה נותן לחתולה נשמע בהחלט מספק למרות שאני הייתי שואף לעבור להברשה במהירות האפשרית.  הריח הוא תמיד פועל יוצא של דלקת חניכיים שנחבאת במקום מסויים.
אנטיביוטיקה אחרי ניקוי שיניים ניתנת במקרים בהם הוטרינר חש שיש לעזור לחתולה להתגבר על הדלקת לא רק בעזרת הניקוי אלא להוסיף גם טיפול נוסף.
אין לך מה לחשוש מהחיסונים - הם בטוחים
שאלה שם: ירון שמש
21/8/2010 כלב בעל מזג נהדר ששנים טופל אצל וטרינר כ"דוג דה בורדו" מעורב הגיע למועצה המקומית היום לחיסון. הוטרינר העירוני (כפר-יונה), החליט ששוקי הינו סטף מעורב ולכן לא הסכים לחסנו ולא לספק רשיון ללא סירוס של הכלב. הסברתי לו כי הכלב מעולם לא תקף והאינסטינקטים שלו אינם של סטף (אפילו חתול מצליח לנצח אותו - הוא רב עם חתול ונשך ולא נועל ולא בצוואר...ולבסוף בכה והפסיד). מה ניתן לעשות?
תשובה תחזור לחסן אותו אצל הוטרינר הרגיל שלו שימשיך לדווח עליו כעל דוג דה בורדו, למה בכלל הלכת לחסון במועצה, כדאי לחסן רק אצל הוטרינר שלך.
שאלה שם: אביחי
19/8/2010 שלום רב! ראשית אני מודה לך על התשובה המהירה והמפורטת. אני אכן אגש לעשות את כל הבדיקות שציינת. עוד כמה דברים שברצוני לוודא לפני שאני נגש לטיפול: 1. האם כדאי להשתמש בשני התכשירים של CET בו זמנית? כתבת שאתה מעדיף את הRINSE אך לא הסברת מדוע. בתרכובת של הAQUADENT ישנם שני חומרים שאיני בטוח לגבי טיבם: הראשון האנזים Emilgase - האם הוא יכול לגרור תגובה אלרגנית? השני Xylitol שהבנתי שהוא רעיל. האם לדעתך עדיף להסתפק בRINSE והוא יעשה את העבודה? 2. לא ענית לי על סעיף 2 בשאלה הקודמת - האם יכול להיות שהדלקת היא בעצם החרפה של האלרגיה באיזור עקב השימוש ישירות על החניכיים באורוזים? 3. האם אפשר לתת לחתולה גם אוכל רטוב? הבנתי שבד"כ לחתולים על דלקת חניכיים יש קצת מלכוד - מצד אחד אוכל רטוב מעודד יותר עששת, מצד שני קל להם יותר לאכול אותו. האם שתי כפיות ביום של אוכל רטוב " כ"צ’ופר" הן בסדר? 4. אשמח אם תוכל לציין כמה סימפטומים שיכולים להעיד על החמרה במצב כדי שאם חלילה יווצר מצב כזה אוכל לשים לב לכך מיד. אני מודה לך שוב מאוד, אין מילים לתאר את תודתי.
תשובה אביחי שוב שלום
1.מציע להשתמש ב Rinse מאחר ויש לי נסיון רב איתו והוא לא גורם לתגובות כלל. האמילגאז הוא אנזים פרוטאוליטי ולכן חלבון, ממליץ להימנע.
2. יכול להיות שמדובר בהחרפה של האלרגיה אבל כדאי לודא זאת על ידי שלילת האפשרויות האחרות.
3. אין לי בעיה עם אוכל רטוב, הוא מדמה טוב יותר את המזון הטבעי של החתולים.בשר 80% מים וכד’.
4. הדבר המדאיג ביותר שיכול להתפתח זה התפשטות של הדלקת מהחניכיים לרירית הפה.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ספיר
19/8/2010 יש לי כלבה בת חודש וחצי והיא קיבלה מכה ברגל ואחרי כמה שעות היא התחילה ללכת לא טוב הרגל האחורית שלה לא תפקדה והיא כל שניה נפלה ואחרי 5דקות חזרה למצבה ושוב למחרת זה קרא לה מה לעשות ? נ.ב הכלבה מסוג פיקינז ושיי צו מעורב
תשובה ספיר שלום רב
אם היא חזרה לעצמה אז אל תדאגי. אם הסיפור חוזר על עצמו קחי אותו לוטרינר לבדיקה . לכלבים קטנטנים יש לפעמים פריקה של פיקת הברך. כדאי לבדוק זאת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אמיר
19/8/2010 יש לי כלב בן חודש והוא כל הזמן בוכה מה אני יעשה??
תשובה כלב בן חודש הוא ממש תינוק, תהיה איתו , קח אותו על הידיים, תם לו תשומת לב, הוא בסוף ירגע.
שאלה שם: ולד
19/8/2010 שלום, יש לנו חתול סקוטיש-פולד בן 10 חודשים. לפני כשבוע וחצי הוא התחיל להקיא לאחר אכילה, אומנם לא מקיא בין הארוחות. עד אז לא נצפו אצלו שום הפרעות אכילה. לקחנו אותו מספר פעמים למרפאה וטרינרית שטופלנו בה עד כה, ואף נעשו מספר בדיקות ע"י הרופאים וגם צילום רנטגן של הבטן (חשד לגוף זר, כמו שהבנתי). בצילום לא התגלו ממצאים חריגים והרופאה המליצה "לשחק" עם סוגי אוכל שונים במהלך השבוע הקרוב וגם נתנה לנו מספר סוגים של אוכל יבש ורטוב דיאטתי. חוץ מסוג מסויים אחד (Hill’s Prescription Diet ID) ושימורי טונה רגילים, החתול עדיין ממשיך להקיא אחרי כל אכילה. ולאחר כמה ימים הוא גם לא רוצה לגעת יותר באוכל שלא הקיא ממנו. כמו כן, אנו נותנים לו אנטיביוטיקה Amoxycillin, לפי מרשם הרופא, אך גם זה לא נראה שעוזר. אני בעצם מבקש חוות דעת נוספת למה יכולה להיות הסיבה למצב החתול. חשוב לציין שחוץ מההקאות החתול מתנהג בצורה נורמלית ורגילה לחלוטין. הוא גם תמיד מבקש את האוכל היבש שנהג לאכול לפני זה, אך מקיא אותו. אשמח לחוות דעת מקצועית של הצוות שלכם. תודה מראש.
תשובה וולד שלום רב
אם החתול מקיא תדיר ובשאר הדברים מתנהג רגיל לגמרי, סביר להניח שהבעיה שלו ממוקדת בקיבה בלבד. גרוי, דלקת או כיב בקיבה. הייתי ממליץ לץץ לו מזון כל כמו ID שציינת, בתוספת נוגדי חומצה כמו "גסטרו או אומפרדקס (בהוראת הוטרינר) ואם לא יהיה פתרון לעשות לו גסטרוסקופיה (החדרת סיב אופטי לקיבה לבחינתה מבפנים ונטילת דגימות למעבדה).
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: טטיאנה
19/8/2010 שלום, יש לי כלבה האסקי סיבירי והיא בת שנה וחצי ועדיין לא קיבלה את המחזור השני שלה. מחזור הראשון היא קיבלה כשהייתה בת 7-8 חודשים. חשוב לי גם לציין שהיא עברה לארץ מקנדה לפני 3 חודשים כשהיא הייתה שנה ושלושה חודשים. האם זה שינוי הפתאומי שמשפיעה עליה? תודה.
תשובה קרוב לודאי.
תמתיני בסבלנות , זה יגיע.
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146