וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: מיכל
4/8/2010 יש לי ארנב בן חמש עוד מעט מאז ומעולם היתה לו מתחת לסנתר קרחת קטנה ובזמן האחרון הקרחת גדלה העור לא בצבע המקורי(ורוד כהה,כתמתם במקום ורוד בהיר לבנבן) וכל האזור רטוב. מה יש לו ואיך מטפלים?
תשובה סביר להניח שבעיות שיניים, פני לוטרינר שמבים בארבות, יש לזכור שהארנבון שלך כבר לא ציר ויש לקחת זאת בחשבון בזמן הרדמה כללית.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שי סילברה
4/8/2010 שלום זה אני על הבטריה אבל באותו היום שהיא אכלה את הבטריה היא הקעיקה אותו בלילה את הכול האים זה בסדר??
תשובה אם היא הקיאה את כל הבטריה אז הכל בסדר.
שאלה שם: אביחי
4/8/2010 שלום רב, שאלה מעט "מעבדתית": קיימים מספר תכשירים לחיטוי וטיפול (מניעת פלאק וטיפול בחניכיים, חיטוי אוזניים, חיטוי וטיפול בעור וכו’) המכילים אבץ. הומלץ לי על תכשיר שכזה לטיפול במקום כלורוקסידין (הבנתי שכלורוקסידין משמיד את כל חיידקי הפה ומעורר תופעות לוואי כגון שינוי צבע שיניים, ובעל טעם נוראי ומעורר התנגדות). ברור לי שאבץ הינו חיוני לגוף ומעודד את המערכת החיסונית. אך אני יודע גם שקיימת הרעלת אבץ. התכשיר מיועד להגיינת פה בכלבים קטנים וחתולים, מכיל zinc ascorbate/sulfur מנוטרל (PH 6.8 - 7.2) והינו תכשיר בעל ותק בחו"ל של למעלה מ13 שנים (אינני יודע אם הוא קיים בארץ). רציתי לשמוע את דעתך על בטיחות באבץ - האם כמויות קטנות אכן יכולות להצטבר ולגרום לפגיעה בריאותית כלשהי (הרעלה או בעיות בדרכי השתן וכו’). תודה רבה מראש!
תשובה אביחי שלום רב
לצערי אין לי כל נסיון בחומרים הללו. צריך לבדוק במקורות נוספים.
שאלה שם: יובל
4/8/2010 כמה ארנבות צריכות לאכול ביום ?
תשובה כמה שהן רוצות, חציר יש לתת חופשי ו]פעמיים ביום להוסיף מעט מזון יבש לארנבות, כמו כן מעט ירקות ירוקים.
70% מהואכל צריך להיות חציר
25% מהאוכל צריך להיות מזון ארנבות יבש
5% צריך ירקות ירוקים.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שי סילברה
3/8/2010 שלום וברכה!! הכלבה שלי אכלה בטריה ובלילה היא הקיעה מה עושים תודה ואחזור אליי בהקדם!!!
תשובה שי שלום
לוטרינר לבדיקה אם יש שאריות בטריה בתוך הכלבה, יש בטריות שמכילות עופרת שהיא מאוד רעילה ועוד מתכת רעילות אחרות. פנה לוטרינר
שאלה שם: ירון
3/8/2010 שלום, יש לי 5 ארנבות שרקן ושני חמוסים כל החיות מתגרדות ולאחת הארנבות יש סימני סקביאס הבעיה היא שיש ל2 ארנבות 12 גורים ואני לא מסוגל כלכלית להזריק לכל 20 החיות אצל וטרינר בעלות של מאות שקלים נוסף על כך כל המשפחה מתגרדת עם פצעוני סקביאס, אצילו
תשובה ירון שלום
אכן בעיה - הדרך היחידה ההגיונית היא להזמין וטרינר שיזריק לכל הארנבים, כמו כן יש לעשת גם נקיון וחיטוי יסוי של בכלובים.
באופן עקרוני ניתן לקנות את החומר אבל דבר זה כרוך בסכנות רבות כיוון שהארנבות רגיושת לחומר ויש לתת מינונם מאוד דוייקים ומותאמים אישית לכל ארנבת.בענין הגירודים של המשפחה לא צריךל ממש לדאוג, זה ברך כלל עובר לבד, אפשר למרח את האזורים המגרדים בצרחיף של בנזיל בנזואט, לקנות בבתית מרקחת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ענבל
3/8/2010 יש לי פאג בן 6 חודשים , מקסים , חכם ושמח.( עבר חיסונים כמובן) ביומיים האחרונים הוא מקיא כ 3 פעמים ביום. יש לו גם טבע לחנוק את עצמו בטיול עם הרצועה עד כדי חנק והקאה ( אין לו קולר חנק). הכלב נמצא גם כ 8 שעות ביום במרפסת שמש שיש בה הצללה ומסוגל להתאפק עם הצרכים יש לי שתי שאלות: האם ההקאה זה משהו טבעי? והאם זה שהוא במרפסת זה תקין לדעתך לגזע הנ"ל? חשוב לי לציין שמדובר במרפסת גדולה .תודה מראש
תשובה ענבל שלום רב
3 הקאות ביום זה בהחלט לא טבעי וזה מעיד על מחלה. באם המצב לא ישתפר מציע לפנות לבדיקת וטרינר. באופן עקרוני ניתן להשאיר כלב במרפסת מוצלת אבל מציע בימי חמסיון קשים לאפשר לו להיכנס ולהתקרר בבית.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: רוני
3/8/2010 שלום ד"ר... יש לי כלבת פינצר בת כמעט שנה והיא עכשיו קיבלה מחזור... (ככה לפחות נראה) יש לה דם והיא מתיישבת על הרצפה עם רגליים פסוקות וגוררת את עצמה זה אגיוני? עוד שאלה... כמה זמן בערך יימשך לה המחזור? ואפשר להשים לה חיתול ...?
תשובה רוני שלום
יחום בכלבות מתבטא בנפיחות גדולה של אבר המין, הפרשה נוזלית דמית ושינויי התנהגות קלים, אם זה לא כך קחו אותה לוטרינר לבדיקה.
יחום בכלבה נשמך 21 ימים, יש לקנות תחתונים מיוחדות לכלבותמיוחמות.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרי נר
שאלה שם: יובל
3/8/2010 היי אים הארנבת הבת שוכבת על הבן זה אומר שהיא מכניסה אותו להריון למה לפניי כמה דקות מצאתי אותה עושה את זה וכמה זמן נימשך ההריון שלה ואיך יודעים שהיא בהריון ושהיא מולידה מה לעשות תודה יובל
תשובה יובל שלום
בהזדווגות הזכר עולה על הנקבה ועושה תנועות מהירות עם הטוסיק, רק כך הם יכולים להיכנס להריון. הריון של ארנבת נמשך כחודש. לפני ההמלטה היא מכינה קן מפרווה וממליטה בין 4-6 גורים.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: גידי
2/8/2010 כלבת מרמנו עם ריח חריף של מוות הוסרו הבלטות מתחת לזנב נגטיב לבלוטת התריס הכלבה בת 5-6 אצלי היא 3 שנים בצער בעלי חיים נאמר לי ביום לקיחתה שלפני החזירו אותה 3 פעמים בגלל הריח גם עברה טיפול של חצי שנה ללא בשר ורק אוכל מיוחד מה עוד יש לעשות ????
תשובה גידי שלום
לא ברור על איזה ריח אתה מדבר, צריך להריח. האם הריח מהעור, האם העור בריא פרט לריח? האם יש בעיות פרווה אחרות? פרטים בבקשה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146