וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: קורל חיימוב
4/9/2010 היי יש לי כלבה פאג סיני,היא בת שנה וחצי עם אני מעקרת את הכלבה המחזור שלה מפסיק לתמיד? ולגבי הנשירה שלה יש לה נשירה מאד חזקה ורצתי לדעת מה יגרום לנשירה להפסיק
תשובה קורל שלום
עיקור מפסיק את היחום לתמיד. 
לנשירת שיער בכלבים יש סיבות רבות מאוד , חלקן קשורות למזון , חלקן קשורות לאלרגיות וחלקן טבעיות לחלוטין.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: דנה
4/9/2010 שלום רב, יש לי גור כלבים בן 3 חודשים, ביומיים האחרונים לא מפסיק להשמיע קולות חזקים מאד כמו של נהירות, אחרי מספר רעשים בסיומן עושה מאין אפצ’י כאילו שחרר משהו, ככה חוזר על עצמו כל הזמן... אין לי מושג מה זה הרעשים האלו אבל זה מאד מדאיג!!! חשוב לציין שהתנהגות הכלב רגילה לחלוטין, יש לו תאבון, שותה, בעל שמחת חיים, משחק, רץ... מה זה יכול להיות?
תשובה דנה שלום רב
סביר להניח שהגור שלך נדבק במחלת השעלת. ההדבקה נעשית ל ידי מגע עם הפרשות של כלב אחר.  מרבית המקרים מחלימים לבד תוך כשבוע אבל אם הכלב מפסיק להתנהג כרגיל או אם מתחילות לו הפרשות מוגלתיות מהעיניים או מהאף פני לוטרינר לבדיקה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אדוה
4/9/2010 יש לי כלבה כנענית מעוקרת כבת 3 , שמתגרדת עד זוב דם, ניסינו כל מיני טיפולים קונבנציונלים והווטרינר שלנו לא מצא מה הסיבה. האם יש משהו אלטרנטיבי שאפשר לעזור לה להתמודד או לטפל?
תשובה אדווה שלום רב
אני לא מכיר טיפולים אלטרנטיביים שעוזרים לאורך זמן. אנא פרטי מה נעשה על ידי הרופא שלכם וננסה לעזור יותר.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: לידורי
3/9/2010 שלום לך: אני רוצה לדעת מה אופשר לתת לכלבה בת חודש ו2* י הכלבה נושכת. אני לא יודע יוכל להיות בגלל השינם שלו. נתת להכלבה מעדני בשר לכלב כמה מותר לתת לוווווו?. ותודה
תשובה אפשר לתת לה חטיפים מיוחדים לכלבים, 2-3 ליום לא יותר.
שאלה שם: אביחי
2/9/2010 שלום ד"ר! במשך שבועיים השתמשתי לחתולה באופן יומיומי בתכשיר VIRBAC HEXARINSE, כעת החתולה החלה להראות גם אליו סימני אלרגיה (התגרדויות קשות באזור הפנים והצוואר - תולשת הרבה פרווה, השאירה שטף דם קטן מעל אחת העיניים ושריטה קלה באחד הנחיריים). כמובן שאני נאלץ להפסיק את השימוש בו. על תווית הבקבוק נכתב שהחומרים הם : Chlorhexidine gluconate (0.12%), Cetylpyridinium chloride (0.05%), Zinc אך יכול להיות שישנם חומרים נוספים שאינם פעילים ואינם מצויינים על התווית כגון ממתיקים למיניהם שאולי החתולה אלרגית אליהם. לא נראה לי הגיוני שהחתולה תהיה אלרגית לכלורהקסידין שכן בד"כ משתמשים בו לחיטוי של עור אלרגי, מצד שני - עם החתולה הזו כל אלרגיה אפשרית. אודה לך מאוד אם תוכל לעזור לי למצוא תכשיר חיטוי חלופי, בין לבע"ח או לבני אדם, שאוכל להשתמש בו. האם ישנו תכשיר שמכיל אך ורק כלורהקסידין מדולל במים? האם יש חומר אחר או תכשיר אחר בעל סבירות נמוכה יותר לאלרגיה? אני לא יכול להשאיר את החתולה ללא טיפול במצב כמו שלה. כמו תמיד - מודה לך מאוד על העזרה הרבה! אביחי
תשובה אביחי שלום רב
קיים תכשיר לשימוש בבני אדם שנקרא קרסודיל שמכיל כלורהקסידין  0.2% , קיים בצורת נוזל ובצורת ג’ל, שניהם קצת חריפים הג’ל קצת פחות - שווה נסיון.
שאלה שם: אברהם שבתייב
31/8/2010 יש לי כלבה בת 6 שהמליטה בפעם השלישית. גוריה נמסרו אבל העטינים שלה מלאים חלב והם מתחילים להתקשות ולא מראים סימני התרוקנות. הגורים נמסרו לפני יומיים, היא היתה מניקה אותם לסירוגין. הם היו בני חודש כשנמסרו. יש מקום לדאגה ? זה יעבור ?
תשובה אברהם שלום רב
אני מניח שמסרתם את כל הגורים במכה אחד והכלבה סובלת עכשיו מגודש בעטינים, שזה מצב מכאיב ויכול להסתך בקלות לדלקת עטין.
נסה לעשות לה קומפרסים עם עלים של כרוב (כך כמות יפה של עלי כרוב הרטב מעט במים וכרוך לה בעזרת תחבושת אלסטית על כל אזור העטינים.
אם זה לא עובר יש תרופות מיוחדות להפסקת החלב,התיעץ עם הוטרינר שלך כי יש להם גם תופעות לוואי לא נעימות כמו הקאות.
בהצלחה
דר’ שרו ןרגב
וטרינר
שאלה שם: גבריאל
31/8/2010 שלום,יש לי פודל בן שנה וכמה חודשים. ולחברה שלי פודלית בת 4 שנים (בארך). לפני כמה ימים דיברנו ורצינו להפגיש את שני הכלבים שלנו כדי שיעשו גורים, אבל פחדנו שבגלל שהכלבה שלה יותר גדולה מהכלב שלי. זה יכול להזיק לאחד מהם?... בבקשה תעזור לי! תודה ומחכה לתשובה,גבריאל.
תשובה גבריאל שלום רב
אתם יכולים להפגיש אותם בשקט, אין משמעות לגילאים שלהם.
שאלה שם: שלום לך ד
29/8/2010 שלום לך ד"ר שרון. תודה לך על כל התשובות שמאוד עוזרות לי. רציתי לשאול לגבי ארנבונים, מכיוון שאני רוצה לשחרר אותם בבית, מהכלוב, כל יום,לחופש תנועה וגם שאנחנו נהנה מהם, כדי שלא ילכלכו את הבית בצרכים שלהם ברצוני לדעת, מה משך זמן העיכול שלהם מזמן שסיימו לאכול, בתודה מראש, תקוה.
תשובה

תקווה שלום רב.
הבשורה הטובה הן שארנבות לעיתים רחוקות נותנות שתן מוץ לארגז, אם הן יוכלו הם יחזרו לארגז להשתין, אבל צואה זה משהו אחר הן עושות כל הזמן, אבל המזל שזה יבש וקל לאסוף את  זה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: עינת
28/8/2010 שלום, יש לנו גור יורקשייר טרייר בן 5 חודשים שנתגלו אצלו פרזיטים באוזניים, לאחר יעוץ וטרינרי וטיפול במשחה מקומית לאוזניים, הרופאה רשם לנו stomorgyl pa 30 כדור 1 בבוקר ו2 בערב, אך התחילו לכלב שלנו הקאות בעיקר של נוזל שקוף וסמיך ותסמינים של כאבים בשרירים, אשמח אם תוכלו לעזור מאחר ואנחנו גרים בצרפת והרופא שלנו לא דובר אנגלית ולא ממש מסביר לנו מה קורה.. תודה
תשובה

עינת שלום רב
פרז\יטים באזנים גורמים להפרשות שחורות וגירוד חזק. סטומורג’יל אינה התרופה המתאימה. ניתן לתת לכלב זריקה חד פעמית של Doramectin  כמו כן ניתן לטפל בטיפות נגד פרעושים שנקראות Revolution ובאזניים ניתן לשים טיפות שנקראות Mitox או טיפות אחרות נגד טפילי אזניים.
נראה לי שכדאי לכם להחליף וטרינר.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: אביתר
28/8/2010 שלום, יש לי כלבת בוקסר בת ארבעה חודשים. בימים האחרונים לקחתי אותה פעמיים לגינת משחקים לכלבים ונודע לי בביקור האחרון שנמצאו בגינה הזאת בצואה של כלב חיפושיות שמכילות את תולעת הפארק. לא הייתי מודע למחלה זאת. איך אני יכול לחסל את המחלה כדי להסיר ספק אם הכלבה נדבקה או לא? האם ניתן לחזור לגינה זו במידה וניתן לכלבה חיסון\טיפול מונע ? תודה מראש
תשובה אביתר שלם רב
יש היום באזור המרכז הרבה מאוד גינות נגועות בתולעת הפארק, על הוטרינר שלך מוטלת חובה לעדכן אותך בכל הנתונים הללו.
עליך להתחיל עם הכלבה סדרה של טיפולים מונעים שתימשך כל חייה לפחות כל זמן שתחיה במרכז, כנגד התולעת הזאת. הזריקות המונעות נעשות אחת לחדשיים שלשה ומונעות כמעט לחלוטין את הסיכוי להדבקה. הן גם מטפלות בהדבקה שנעשתה לא מזמן .
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146