וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: עידית
17/8/2010 שלום יש לי חתולה סיאמית בגיל 11 לפני שבוע היא התקשתה לנשום. לקחנו אותה לוטרינרית והיא הוציאה לה נוזלים מהריאות. עשינו בדיקת דם, אולטראסאונד והוטרינרית אומרת שזה לא גידול סרטני ולא בעיה בלב... בגלל שאי אפשר למצוא את גורם הבעיה אנחנו מקווים שזה יפתר מעצמו אבל נראה שזה רק מחמיר ושהיא תצטרך שאיבת נוזלים מהריאות שוב בימים הקרובים... האם יש משהו שעוד אפשר לעשות??? תודה
תשובה

עידית היקרה שלום רב.
הסוד בהצלחת הטיפול בנוזלים בבית החזה נעוץ באבחנה מדוייקת של מקור הנוזלים .
יש להפריד את הנוזלים באבחנה ראשונית בין אם הם אקסודט דלקתי , טרנסודט או טרנסודט שונה. את הבדיקה ניתן לעשות בכל מעבדה והוא המפתח לאבחון נכון. כמו כן הנוזל יכול להיות נוזל לימפתי בצבע חלבי.
את זה יש להשלים בבדיקות דם מקיפות ובדיקות שתן, צילומי חזה ואולטרה סאונד.
רשימת הבעיות שיכולות לגרום לנוזלים בחזה היא ארוכה מאוד
זיהום חיידקי
שבר סרעפתי
גוף זרl

חוסר בחלבונים בדם
סיבוב של אונת ריאה
סתימה או קרע של דרכי הלימפה
גידול בריאות או בחלל בית החזה
אי ספיקה של צד ימין של הלב
ואני בטוח שיש עוד.
לסיכום: ללא אבחון מדוייק הסיכוי לטיפול מוצלחהוא בערך כמו יריה באפלה.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: איריס
17/8/2010 בהמשך לשאלתי מה9.8 החתולה מקבלת פנוברביטן 15 מ"ג 2 כדורים פעמים ביום ולא כפי שכתבתי. כמו כן, עשיתי לה בדיקות דם שלא העלו דבר. הוטרינר המליץ להוריד חצי כדור ולהמתין, בינתיים החתולה אינה אוכלת באופן עצמאי למעט AD קצת ואת השאר אני מערבבת לה עם נוזלים ומזריקה לה לפה. רמת הפנוברביטן יצאה קצת גבוהה כיוון שנעשתה כ3 שעות לאחר מתן הכדור: 41.5 ותפקודי כבד SGOT 67 SGPT 92. מה עוד אפשר לעשות? ניתן לקבל את כתובת המייל שלך ושלוח לך את תוצאות הבדיקה?
תשובה איריס שלום
לפי מה שאת מתארת אין סיבה נראית לעין לחוסר התיאבון, שילחי לי את התוצאות למייל regevmvd@netvision.net.il . כנראה שיש עוד משהו לחתול שעדיין לא גיליתם.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: יעל
17/8/2010 הכלבה שלי בת חצי שנה ואני מתכננת להתחיל לצחצח לה שיניים. עם מה עדיף לצחצח עם גאזה או עם מברשת רכה? (כשלא מצחצחים לעיתים קרובות לא עלולים להתפתח חיידקים על המברשת?) מהי התדירות המומלצת ? (אין בעיות שיניים כרגע)מדי פעם אני מכבדת אותה במעט אוכל רטוב אבל רוב התפריט שלה יבש. שאלה אחרונה- מה עדיף,ג’ל ללא צחצוח או צחצוח עם משחה ? תודה רבה יעל
תשובה חד משמעי, צחצוח עם מברשת ומשחה. מחקרים מראים שאם מצחצחים פחות מ 4 פעמים בשבוע אז אין בכל כל תועלת אמיתית בהפחתת רובד חיידקי השן , ולכן צחצחי לפחות 4 פעמים בשבוע, עדיף כל יום.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: גל
17/8/2010 שלום דר רגב יש לי תוכי דררה בין 8 חודשים ובזמן האחרון יש לו נשירה בין הכנפיים אני אשמח אם תחזור אלי תודה
תשובה גל שלום
בדוק 2 דברים, א. האם הוא מגרד ותולש לעצמו את הנוצות בעצמו, ב. האם יש עליו כנימות, זהם חרקים קטנים בגודל של ראש סיכה שמסתובבים לו בין הנוצות.
שאלה שם: אביחי
17/8/2010 שלום ד"ר! בדיוק כמו שהורית לי בתשובה האחרונה - החלטתי לא לבזבז את הזמן ולקחתי את החתולה (14 חודשים) לטיפול אצל ד"ר חני רצקין. 1. מלבד דלקת החניכיים ד"ר חני הבחינה באדמומיות בלוע ואמרה שלפעמים ניתן לייחס אותה לקליצ’י (גם הרופא הראשון שבדק את החתולה, כשהבאתי אותה אלי בגיל 4 חודשים, אמר שלדעתו דלקת החניכיים מקורה בקליצ’י או הרפס, בשבועיים הראשונים למעבר החתולה התעטשה הרבה ונראתה אדמומיות בעפעפיים - דבר שהרופא ייחס להתפרצות של אחד הוירוסים עקב סטרס). לכן עשינו לחתולה בדיקות PCR להרפס, קליצ’י וFIV (נשלחו למעבדות קרניאלי) - כל שלוש הבדיקות יצאו תקינות! לכן רציתי לדעת האם הבדיקות הללו באמת מדוייקות? האם אני באמת יכול לומר בלב שלם שלפחות אבן זו נגולה מהלב והחתולה איננה חולה באחד הוירוסים למרות האדמומיות בלוע ולמרות התופעות בעת המעבר (שאפשר לייחס אותן גם לצינון מקרי)? 2. ד"ר חני אמרה שלדעתה האבחון המתבקש לדלקת החניכיים, בעיקר עם הרקע האלרגני של החתולה, הוא דלקת חניכיים "אוטואימונית" כביכול. הוסבר לי שהטיפול בד"כ הינו עקירה של כל השיניים, וגם לאחר העקירות המחלה עוברת רק ב80 אחוזים מהמקרים. האם יש דרך להגדיל את הסיכוי שהחתולה תהיה באותם 80 אחוזים מוצלחים? מהו לדעתך העיתוי הנכון לביצוע העקירות? מעט קשה לי לגשת לטיפול כל כך קיצוני בזמן שהחתולה לא מראה סימני כאב רציניים. בנוסף - האם ידוע לך על דרך טיפול נוספת (אינני מעוניין בשימוש בסטרואידים)? שמעתי על טיפול אלטרנטיבי שכולל השתלת כדורוני זהב בחניכיים - האם דבר כזה באמת יכול לעבוד לדעתך? אשמח לדעת כמה שיותר על המחלה הזו. 3. נוסף לכך ביצענו לחתולה צילומים שיצאו (תקינים, ללא ספיגה וכו’) וניקוי שיניים יחד עם עקירה של שן חותכת תחתונה שהחלה להתעקם. יחד עם זאת התחלנו טיפול ביתי שכולל ניקוי השיניים באופן יומיומי עם בד גאזה (ללא משחה עקב האלרגיה הקשה למזון) ושטיפה בVirbac CET Rinse. 4. הרופא של החתולה המליץ לשקול לעשות לבדיקות דם לבדיקת אלרגיה - גם לאלרגנים אטופים, הוא אמר שלפעמים חתול שאלרגני למזון אלרגי נוסף לכך גם לחומרים נשאפים ובכך מערכת החיסון שלו "עוברת את הסף" ומראה אלרגיה לכל גורם מזון, כלומר שאם נוציא גורמים נשאפים מהמשוואה יכול להיות שמערכת החיסון תתמודד טוב יותר עם האלרגיה למזון ועם מחלת החניכיים. מה דעתך על כך? האם את השלב השני של הטיפול שכולל מעין "חיסונים" לגורמים אלרגניים אני לא מאוד מעוניין לעשות כדי לא "לשחק" יותר מדי במערכת החיסונים של החתולה. האם באמת כדאי לעשות את הבדיקות ולו כדי לדעת אם ישנם גורמים שאותם אני פשוט יכול להוציא מהבית? שוב ד"ר אני מודה לך מעומק הלב, ללוא העזרה שלך לא הייתי יודע בכלל מה לעשות. תודה!
תשובה אביחי שלום רב
קודם כל עשית מצויין שהלכת לדר’ רצקין, היא מקסימה.
בדיקות PCR הן מהמדוייקות שיש לנו והייתי סומך עליהן.
אם צילומי הלסתות שעשיתם תקינים אז כנראה שהבעיה היא לא בשיניים או בעצם אלא בחניכיים עצמם, כלומר המסקנה של מדובר בדלקת חניכיים כזאת או אחרת נכונה.
יש לי נסיון קשה ולא מוצלח עם השתלות של כדוריות זהב בחניכיים כולל נסיונות קשים להוצאתם בהמשל הדרך, באופן אישי לא הייתי ממליץ. אם מדברים על אלטרנטיבי הייתי מנסה הומיאופתיה אצל דר’ רונית אבוטבול.
מאחר ועשית כל כך הרבה אני חושב שבדיקה לאלרגיה היא במקומה ולו רק כדי לפסול אפשרות לרגישות אטופית.
אני מבין אותך היטב שאתה לא רוצה לעקור את כל השיניים, זה בהחלט ניתו גדול וטראומטי וישפיע על חיי החתול. על מנת להוכיח או לשלול דלקת חניכיים אוטואימונית הייתי ממליץ בכל אופן לקחת לה ביופסיה מהחניכיים לפני פעולה אגרסיבית עמו עקירה מלאה. התיעץ על כך עם דר’ רצקין.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: eyal
16/8/2010 שלום. יש לי גור פאג זכר בן 4.5 חודשים. בחודש וחצי האחרונים החלה תופעה מוזרה אצלו: הכלב לא רואה טוב-נתקל בכל מה שנמצא בדרכו, הוא אינו שקט - לא מפסיק ללכת, ללא מנוחה והולך רק בצמוד לקירות. מתדירות של אחת לשבוע זה הפך למצב כמעט קבוע. כאשר הוא במצב כזה הוא אינו מגיב לקריאה, אוכל, משחק וכו’. הוטרינר לא אבחן משהו ואני צפוי להגיע אליו שוב. האם התופעה מוכרת? האם זהו סימפטום למחלה כלשהי? 
תשובה איל שלום
לא נשמע טוב. פאגים סובלים ממומים מולדים שיכולים לגרום למיימת במוח (הידרוצפלוס) וכן להסתברות גדולה לאפילפסיה.
מציע לך לפנות לבדיקה נוירולוגית במהרה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ליאור
16/8/2010 אימצנו גור חדש, עד שלקחנו אותו הוא שהה עם אמו, אחיו, ועוד כלב. בימים הראשונים הוא שהה אצלנו עם הכלב הנוסף (לא מבני משפחתו) ועכשיו כשהחזרנו את הכלב לבעליו והגור שלנו נשאר בבית לבד הוא שוכב כל הזמן ונראה עצוב. מה אפשר לעשות.? ושאלה נוספת, האם יש אפשרות לקחת גור לתקופת ניסיון של חודש עד 3 חודשים? או האם זה מבלבל אותו ופוגע בו מבחינה נפשית?
תשובה ליאורשלום
אל תדאג הוא יתרגל.
גור זה ל בובה, קח אותו רק אחרי שאתה בטוח שאתה רוצה אתו, אם תמסור אותו אחרי 3 חדים לא ספק זה יפגע בו מאודץ
בברכה
דר’שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: סילבי
16/8/2010 שלום דר’ יש לי ארנב חמוד ראש אריה הוא בן 3-4 חודשים. בשבועות האחרונים שמתי לב לצבע השתן שלו. בהתחלה היה שקוף וצהבהב כמו אצל בני האדם. אבל עכשיו הוא בצבע קרמי צהוב ועכור. ואף משאיר כתמים לבנים על בד. מה הסיבה והאם זה מסוכן או קשור לאוכל שלו? לידע כללי - הוא אוכל את האוכל שאני קונה לו אצל הוטרינרים ושותה כמעט כוס מים ביום. מדי פעם אני מפנקת אותו בירקות כמו גזר מלפפון, או אבטיח.
תשובה סילבי שלום רב
השינויים הללו הם טבעיים בארנבים. השתן שלהם יכול להיות גם כך וגם כך.
לא כתבת אמנם אבל עלייך לזכור ש 70% ממזון הארבים חייב להיות חציר, תערובת פינוקים וכד רק 30% בלבד.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: יובל
15/8/2010 היי השאלה על הסוס זאת חברה שלי שאלה פשוט אבא שלה קנה לה סוס ליום הולדת טוב ותודה לך על כול התשובות
תשובה ממליץ להפנות את השאלה לידידה טובה שלי , דר’ עינת ביטון רופאת סוסים נפלאה http://rinatvet.com/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=79
שאלה שם: יוסי
15/8/2010 היי רציתי לשאול לכלבה שלי יש על העור איזה 30 כמו פצעיי עור נפוחוים כמו בלותה על העור בגדלים של 3 ממ מה זה יכול להיות ללא דם פשוט בלותות בעור ואיזה תכשיר להשתמש תודה
תשובה יוסי שלום
קח אותה לבדיקה אצל וטרינר, זה לא משהו שאפשר לפתור ללא בדיקה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146