וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: איריס
9/8/2010 יש לי חתולת רחוב בת 5 שנים. מקבלת פנוברביטון 15 עקב אפילפסיהשני כדורים פעמיים ביום. בשנים האחרונות יש לה תופעה שלא ניתן להסבירה: היא מפסיקה לאכול ולשתות. בפעם הראשונה שזה קרה לפני כ-3 שנים הגיע להתיבשות וטופלה. שנה שעברה בדיוק בתקופה זו , קרה הדבר שוב, אך האכלתי אותה בA/D/ נתתי לה נוזלים כולל באינפוזיה ואחרי 3 שבועות, הדבר עבר ללא טיפול. בדיקות הדם שעשיתי היו תקינות, כולל אולטראסונד כליות.לפני כחודש חזר הדבר ואני משקה אותה במזרק ונותנת לה מגוון אוכל, שהיא אוכלת קצת מכל דבר וגם A/D/ לא לקחתי אותה לבדיקות עדיין. היא מתפקדת יפה, עירנית , אך קשה לי בהתנהלות זו. מה יכולה להיות הסיבה לכך? התייעצתי עם כמה ויטרינרים שאינם יכולים לתת לי הסבר. מה לעשות?
תשובה 30 מ"ג פעמיים ביוםנשמע לי מנה קצת גדולה לחתול, יש לבסס את המינון עלסמך בדיקות דם לרמות התרופה בדם, אני מניח שכך נעשה.
כידוע פנוברביטון יכול לגרום לפגיעה בתפקודי כבד ולכן יכול גם לגרום לחוסר תיאבון, כמו כן דלקת בלבלב. אני חושב שכדאי לפנות בדחיפות לבדיקה יסודית אצל וטרינר טוב.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: סאש
8/8/2010 היי, יש לי שני אוגרים סיביריים בני כחודשיים או יותר. לפני כחודש הבאתי אותם, מתוך הנחה שהאוגרת תלד. לפני שבועיים הבחנו כי האוגרת נהייתה אלימה כלפי הזכר והשמינה, במיוחד באיזור הזנב [הזנב נהיה מאוד בולט ומעוגל], ואנחנו מניחים שהיא בהריון. הבעיה העיקרית עכשיו שיש לה הרבה פצעים באיזור הזנב, ואני חושבת שהזכר תוקף אותה כשאנחנו לא מסתכלים. השאלות שלי הן: 1) תוך כמה זמן האוגרת אמורה ללדת? כבר עברו שבועיים או יותר ואין כלום... 2) האם להפריד את האוגרת והאוגר? הם רבים יחסית הרבה. 3) אם היא לא תלד במשך תקופה מסוימת, יש צורך בוטרינר? תודה מראש!
תשובה

סאש שלום רב
לפי תאורך איני בטוח שמדובר בנקבה בהריוםן אבל אולי......
הריון נמשך כ 3שבועות, אם הם רבים כדאי להפריד אותם, ואכן אם לא תהיה המלטה תוך שבוע שבועיים כדאי לפנות לוטרינר ליעוץ.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: קטיה
8/8/2010 שלום רב,אני ובן זוגי קנינו דררה מוחתמת בת כחודש.בהתחלה היא הייתה ידידותית ולא נושכת. כיום היא בת 3 חודשים לערך ובזמן האחרון היא תוקפת אותי מאוד ואת בן הזוג שלי היא אוהבת ולא תוקפת אולי נושכת לעיתים מאוד רחוקות. חשוב לי לציין כי רוב הזמן אני איתה בבית והיא מסרבת לשחק איתי וכשאני מתקרבת אליה היא ישר נושכת ותוקפת. מבחינת תזונה היא אוכלת תערובת לתוכים גדולים ומיני פירות כמו תפוחים ואגסים ומעט ענבים ומבחינת ירקות כרוב ומלפפון. עדיין לא ביקרנו אצל וטרינר. שאלותי הם: מדוע היא תוקפת רק אותי? האם לתת לה פלפלים חריפים זה טוב? מתי צריך לגשת לוטרינר? ועוד דבר, בבאר שבע, מקום מגורינו, אין וטרינר מומחה לעופות, אז מה כדאי לעשות??? אשמח לתשובות..תודה רבה.
תשובה קטיה שלום רב
נפוץ מאוד שתוכי מסמפט אחד מבני הזוג ולא סובל את השני, יכול ל היות שהיא נקבה ונמשכת לבן זוגך מרגישה מחוברת אליו ואת מאימת על הקשר הזה. מנסיוני האישי כמעט ובלתי אפשרי לשנות את זה . מבחינת תזונה נשמע בסדר גמור. מציע לך להתקשר לבית החולים הוטרינרי בתל שבע ולדבר עם דר’ מרגנית יפה, היא אמנם לא מומחית לתוכים אבל תדע להדריך אתכם.
בהצלחה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: יובל
8/8/2010 באיזה גיל ארנבת יכולה להיכנס להריון ? לארנבים שלי יש נסורת כול כמה זמן צריך להחליף להם נסורת זאת נסורת מיוחדת שהיא מיתפוררת אים הארנבת גדולה מה זכר היא יכולה להכינס להריון ?
תשובה ארנבת מגיעה לבגרות מינית בגיל 4 חדשים
את הנסורת י להחליף כל פעם שהיא רטובה או מסריחה
והיא כמובן יכולה להיכנס להריון מכל זכר שעבר את גיל 4-5 חדשים.
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שקד אבוחצירה
8/8/2010 שלום איך אני יכול לדעת אם גור בוקסר הוא גזעי יש איזשהו סימן מיוחד שרק להם יש(לגורי הבוקסר)???? (הם בני שבועיים וחצי)
תשובה הי שקד, אם יש לך תעודות של האמא והאבא ובמקומות מסויימים יש כתובת קעקע (כיתוב באוזן) אז תדעי ותוכלי להוכיח שהכלב גזעי.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: הדר צ.
8/8/2010 .בהמשך לשאלתי מ29.07 1. עשינו בדיקות שתן לפני שבוע ויצא תקין לחלוטין, וללא נוכחות של קריסטלים. 2. עשינו צילום אולטרסאונד לפני הסירוס והוא היה תקין לחלוטין למעט הערמונית שהייתה טיפה מוגדלת. 3. מהי המחזוריות המשוערת של חזרת , בשתן?אני מפחדת שברגע שנעבור להיפואלרגני, האבנים בדרכי השתן יחזרו מיד. לא הייתי רוצה לעבור מיורינרי להיפואלרגני ולהפך בכל כמה חודשים, זה רק יקשה על הכלב לדעתי. 4.האם רק מזון יורינרי יכול להסיר את סוג האבנים שיש לו וממה אבנים אלה נגרמות? תודה, המשך יום טוב.
תשובה

הדר שלום.
אני מבין שהכלב כבר 3 חדשים על יורינרי, אם עדיין לא הופיעו לו פצעים כנראה שהוא לא רגיש למזון הזה ואת יכולה להמשיך איתו.
אין מחזוריות קבוע להופעת אבנים. אבנים מסוג סטרוויטס בדרך כלל מצטרפים לדלקת, ולכן כדאי לעשות לו בדיקות שתן תכופות לגילוי מוקדם של דלקות בדרכי השתן.
יורינרי יכול להסיר רק אבנים מסוג סטרוויטס , אבני קלציום אוקסלט אינן ממסות ע"י שום מזון.
כפי שאמרתי סטרוייטס מצטרפות בד"כ לדלדקות וקלציום אוקסלט נוצרות מהסידן שמופרש בשתן באופן נורלמי בתוספת של חומציות מתאימה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: אודיה
8/8/2010 שבוע טוב, יש לי חתולה בת 6 שבועות בערך, ויש לה התקרחות מעל שתי העיניים , התקרחות היא סמטרית. החתולה פעילה אוכלת רגיל והיציאות שלה תקינות. האם זאת פטריה? במידה ולא, מה זה יכול להיות?
תשובה אודיה שלום רב
לחתולים באופן טיבעי יש שיער דליל בין העין והאוזן, אולי בזה מדובר.
אבל בגלל גילה הצעיר אני חושד גם בפטריה, בקרוב את צריכה ללכת לוטרינר לחיסון ראשון , התייעצי עימו.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אליס
8/8/2010 כשארנב חולה ולא יכול לעשות כלום מה אפשר לעשות איתו? ומה אפשר לתת לו? והאים אפשר לקחת אותו לרופא חיות?
תשובה אליס שלום
כשארנב חולה צריך לקחת אותו לוטרינר שמבין בארנבות, כיתבי לי איפה את גרה ואוכל להמליץ לך על מישהו.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: יובל
6/8/2010 יש לי גור קטן שחור בן שבועיים מה לתת לא לאכול ?
תשובה

אני מבין שמדובר בגור כלבים, שבועיים זה גיל מוקדם מאוד לגדל כלב. מציע לך ללכת לחנות חיות ולקנות תחליף חלב מיוחד לגורי כלבים, זה מה שצריך להאכיל אותו בשבועים הקרובים, לאחר מכן יש להוסיף לו בהדרגה מזון גורים יבש מרוכך במים או בתחליף חלב.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: יובל
6/8/2010 אים יש לי ארנב ננסי וארנבת רגילה אז הם יכולים להוליד גורים ?
תשובה לא סביר אבל יכול לקרות
לראש הדף
137 138 139 140 141 142 143 144 145 146